10-calowy tablet Google zbliża się wielkimi krokami

Pierwszy, bo chyba można już tak powiedzieć, tablet z serii Nexus okazał się wielkim hitem w portfolio firmy Google. Nic więc dziwnego, że wielu potencjalnych klientów z niecierpliwością wyczekuje jego wzbogaconych o moduł 3G oraz 32GB wbudowanej pamięci wersji. Spore zainteresowanie wzbudza również nowy, rzekomo wykonany przez Samsunga tablet Nexus 10. Wprawdzie nie został on jeszcze oficjalnie zapowiedziany, jednak jego rychła obecność na rynku wydaje się niemal pewna – do sieci wyciekła bowiem… instrukcja obsługi urządzenia!
Publikowane przez zagraniczne portale zdjęcia książeczki potwierdzają wiele wcześniejszych przypuszczeń. Samsung Nexus 10 powinien mieć 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, tylni aparat z doświetleniem, diodę powiadamiającą oraz porty microHDMI i microUSB.

Niestety, wciąż nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej nowego tabletu Google. Nieoficjalnie mówi się o dwurdzeniowym procesorze Exynos 5250 Cortex A15 oraz 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci. Dalsze informacje pozostają tajemnicą.

Niemal pewny za to wydaje się system operacyjny – wedle wszelkich przypuszczeń powinien być to Android 4.2. Przypuszczalna data premiery? Samsung Nexus 10 powinien zadebiutować 29 października, podczas oficjalnej konferencji Google. Czy jednak tak będzie? Czas pokaże.

Źrodło: phonearena,