Wreszcie! Wear OS z ułatwieniami dla osób leworęcznych!

Wear OS to platforma dla inteligentnych zegarków przygotowana przez Google. Koncern z Mountain View rozwija ją przy dość ścisłym partnerstwie z Samsungiem. Co prawda oprogramowaniu nadal daleko do wearOS od Apple, ale jest ono na dobrej drodze do dalszego rozwoju. Jak się okazuje, w Wear OS niedługo pojawią się usprawnienia przygotowane z myślą o osobach leworęcznych.

Google przypomina sobie o osobach leworęcznych!

Wear OS pozwoli obrócić ekran zegarka o 180 stopni. To oficjalna zapowiedź ze strony koncernu Google. Jak się jednak okazuje, nowość ma być dostępna wyłącznie dla tych smartwatchy, które dopiero zadebiutują na rynku (choć niewykluczone, że koncern z Mountain View zmieni jeszcze zdanie w tej kwestii). Niepozorna funkcja może być bardzo przydatna dla osób leworęcznych z jednego, dość prozaicznego względu.

Wiele osób leworęcznych nosi smartwatch na prawej ręce. Oznacza to, że przyciski urządzenia są skierowane w stronę ciała, a nie nadgarstka. Może to stanowić pewien problem i powodować dyskomfort podczas obsługi zegarka. Odwrócenie ekranu do góry nogami podczas noszenia go na prawej ręce powodowałoby, że ​​przyciski znalazłyby się w wygodniejszej i bardziej przystępnej pozycji.

Czytaj też: Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra – test stylowego zegarka z Wear OS

Cieszy fakt, że Google wprowadza do swojego systemu dla zegarków nawet takie z pozoru nieduże usprawnienia. Niejednokrotnie bowiem to właśnie detale decydują o tym, że decydujemy się na zakup jakiegoś urządzenia. Czekamy zatem na dalsze informacje związane z Wear OS.