Woody Allen kończy z kinem!

Czy świat kina nie będzie już bez niego taki sam? Woody Allen zamierza przejść na zasłużoną emeryturę! Już wkrótce zajmie się ostatnim ze swoich projektów, a następnie poświęci się innym pasjom niż reżyserka, która przyniosła mu niesamowitą sławę. Będziecie tęsknić?

Reżyser podaje powód decyzji

Wasp 22 to tytuł ostatniej produkcji, którą wyreżyseruje Allen. Zdjęcia do niej mają wystartować lada moment w stolicy Francji. Fabuła produkcji jest objęta tajemnicą. I raczej tak pozostanie. To 50. film wyreżyserowany przez Amerykanina i jednocześnie zwieńczenie jego wieloletniej kariery. Dlatego też z pewnością jego premiera odbędzie się z pompą godną największych, hollywoodzkich hitów. Co Mistrz będzie robił na emeryturze? Jeszcze się nam tym nie pochwalił.

„Kiedy zaczynałem kręcić filmy, trafiały one do kin w całym kraju. Ludzie przychodzili w całych chmarach, aby obejrzeć je na wielkim ekranie. Teraz film dostaje kilka tygodni w kinie, a następnie z miejsca przechodzi do streamingu czy innego pay-per-view. Ludzie kochają siedzieć w domu i oglądać filmy, ponieważ mają duże telewizory i świetny dźwięk, jednak to nie to samo. Osobiście nie mam już takiej radości z kręcenia oraz oddawania gotowych projektów do kin.” – Woody Allen

Czytaj też: Constantine 2 powstanie! Przebije poprzednika?

Czy nowy film okaże się takim hitem, jak pamiętne „O północy w Paryżu” czy „Vicky Cristina Barcelona”? Tego jeszcze nie wiemy. Z pewnością jednak będzie to dzieło o niezwykłej wartości artystycznej oraz sentymentalnej. Czekamy na kolejne wieści związane z tym filmem!