Wiemy gdzie TSMC wyprodukuje nowe procesory!

TSMC to jeden z najważniejszych producentów procesorów w ujęciu globalnym. Gigant obecnie bacznie przygląda się sytuacji Tajwanu, która jest obecnie dość niestabilna ze względu na napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Owe niesnaski sprawiły, że TSMC zaczyna lokować swoje fabryki poza Tajwanem – na przykład w Stanach Zjednoczonych. Bardzo nowoczesny obiekt ma powstać w stanie Arizona!

Ważne inwestycje giganta!

Założyciel TSMC, Morris Chang poinformował, że jego firma będzie produkowała w amerykańskiej fabryce ulokowanej w stanie Arizona produkować 3-nanometrowe procesory. Wspomniana fabryka jest obecnie w budowie. Prace przebiegają bardzo sprawnie. Z tego powodu przedstawiciele TSMC spodziewają się, że produkcja procesorów nowej generacji wystartuje w 2024 roku. To bardzo optymistyczny scenariusz!

Amerykańskie inwestycje TSMC objęte są amerykańskim patronatem. Administracja Joe Bidena chce zabezpieczyć narodowe interesy w obliczu możliwego konfliktu z Chinami o Tajwan. Obok fabryki w Arizonie, w Stanach Zjednoczonych ma powstać też drugi obiekt, który podobno ma być w fazie planowania. TSMC chce także postawić fabryki w Japonii oraz w Niemczech.

Czytaj też: Donald Trump ponownie na Twitterze!

Ostatnie intensywne kontakty Chin ze Stanami Zjednoczonymi dają nadzieję na to, że wojny o Tajwan być może da się uniknąć. Xi Jinping i prezydent USA Joe Biden odbyli konstruktywne rozmowy podczas spotkania poprzedzającego szczyt G20 na Bali. Oby był to początek poprawy chłodnych stosunków między obydwoma mocarstwami w dłuższej perspektywie czasu.