Wiadomości Google z nowymi możliwościami!

Wiadomości Google to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych aplikacji służących do komunikacji między użytkownikami smartfonów. Trudno się jednak temu dziwić. Jest powszechnie dostępna w Sklepie Play, a do tego oferuje nam multum ciekawych funkcji. Jak się okazuje, twórcy już wkrótce w znaczący sposób rozszerzą możliwości serwowane użytkownikom w ramach tego rozwiązania.

Sporo nowości w aplikacji do SMS-ów!

Wiadomości Google to bardzo popularna aplikacja służąca m.in. do tworzenia oraz wysyłania wiadomości SMS. Celowo użyłem tutaj sformułowania „między innymi”, ponieważ Wiadomości Google to bardzo rozbudowane narzędzie wypełnione również innymi, ciekawymi rozwiązaniami. Wystarczy wspomnieć chociażby o wsparciu dla standardu RCS, czy obsłudze emoji z iMessage. Jakie nowości Google planuje wprowadzić do swojej aplikacji w najbliższych tygodniach?

Najnowsze doniesienia ze strony amerykańskiego koncernu wskazują na to, że do Wiadomości Google trafi funkcja odpowiadania bezpośrednio na konkretne wiadomości od naszych rozmówców (niczym na Discordzie, bądź w Messengerze). Ciekawą nowością będzie również funkcja Voice Message Transcription, która automatycznie dokona przekształcenia wiadomości głosowej na tekstową

W Wiadomościach Google będziemy mogli ustawiać przypomnienia, które wyświetlane będą w danym dniu po uruchomieniu aplikacji. Koniec z zapominaniem o złożeniu życzeń bliskiej osobie, czy o wykonaniu ważnego telefonu. Warto wspomnieć również o tym, że narzędzie będzie oznaczało gwiazdką ważne wiadomości – na przykład te zawierające nr konta bankowego czy adres.

Czytaj też: Spotify Platinum na horyzoncie!

Jest jeszcze jedna informacja – ważna dla estetów. Lada moment aplikacje Kontakty, Telefon i Wiadomości doczekają się nowych ikon, zgodnych z filozofią stylistyczną serwowaną w przypadku Androida 13. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy korzystacie z wymienionych rozwiązań od Google!