Ważne nowości w Wiadomościach Google!

Wiadomości Google to jedna z najważniejszych aplikacji do wysyłania i odbierania SMS-ów oraz korzystania z niezwykle praktycznego rozwiązania, jakim jest RCS. Koncern z Mountain View dość często wzbogaca rozwiązanie o nowe funkcje. Nie inaczej będzie i tym razem. Na jakie nowości możemy się nastawiać?

W 2023 rok z przytupem – to filozofia Google

Wkrótce do aplikacji Wiadomości Google – oczywiście w kanale beta – trafią dwie stosunkowo ważne nowości. Pierwsza to możliwość stworzenia profilu (swoistej wizytówki) w komunikatorze, który miałby następnie być udostępniany naszym rozmówcom. Użytkownicy będą mogli zawrzeć w tym profilu zdjęcie, imię i nazwisko oraz adres e-mail. Wszystko po to, by komunikacja była jeszcze bardziej transparentna i wygodna.

Ponadto do Wiadomości Google w kanale beta trafiają nowe wskaźniki dostarczenia wiadomości. W przypadku wysłanych wiadomości zobaczymy wskaźnik z pojedynczym kółkiem. W przypadku dostarczonych wiadomości zobaczymy dwa okrągłe wskaźniki obok siebie. Ponadto wskaźniki zapełniają się po przeczytaniu tekstu przez adresata wiadomości. Jak widać, dla Google bardzo ważną kwestią jest przejrzystość oraz intuicyjna obsługa.

Czytaj też: iOS 16.3 oficjalnie! Co nowego?

Nowości będą teraz testowane przez wszystkich użytkowników w ramach otwartej bety. Jeśli nie zostaną w ich przypadku wykryte żadne poważniejsze problemy, to koncern z Mountain View zdecyduje się na przeprowadzenie wdrożenia w ujęciu globalnym. Obstawiam, że nastąpi to w przeciągu kilku tygodni.