Vine powróci? Elon Musk bada grunt!

Zanim na świecie wybuchł szał na punkcie TikToka, Vine był serwisem, który zapoczątkował modę na publikację krótkich materiałów wideo. Niestety – ku rozpaczy wielu fanów – Vine został wyłączony kilka lat temu. Jak się jednak okazuje – być może niedługo do nas wróci. Elon Musk zaczął badać grunt w tej kwestii.

Powróci konkurent TikToka?

Jeśli faktycznie Vine miałby powrócić na rynek serwisów społecznościowych – czekać go będzie niezwykle trudne zadanie. Nie da się bowiem ukryć, że popularność TikToka jest obecnie gigantyczna. Aby zwrócić na siebie uwagę fanów krótkich form wideo, Vine będzie musiał zaoferować nam coś więcej niż jego największy konkurent. Jakieś unikalne funkcje, które pozwolą wycisnąć jeszcze więcej z nagrywanych przez nas krótkich filmików.

Elon Musk udostępnił ankietę, w której pytał użytkowników Twittera, czy chcieliby by Vine powrócił. Spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem. Pojawiły się jednak również głosy wskazujące na to, że w swojej nowej postaci Vine nie powinien być oddzielną aplikacją, a jedną z funkcji serwisu Twitter. Na razie nie wiadomo, jak do tych pomysłów odniesie się nowy CEO serwisu.

Czytaj też: Google Pixel 7a zbliży się do flagowców?

Najbliższe tygodnie mogą nam przynieść sporo ciekawych informacji na temat przyszłości Twittera. Elon Musk będzie chciał z pewnością zorientować serwis na przynoszenie zysków – w końcu pieniądze nań wydane trzeba będzie w końcu odzyskać, czyż nie?