Taki będzie tegoroczny iPad Pro! Wiemy coraz więcej!

Apple w tym roku przygotuje dla nas wiele ciekawych, nowych produktów. Niemal pewni jesteśmy premiery iPhone SE trzeciej generacji, który z tygodnia na tydzień odsłania przed nami kolejne tajemnice. Dziś natomiast trafiły do nas wstępne informacje związane z iPad’em Pro. Czy będzie to urządzenie rewolucyjne? Co o nim wiemy? Sprawdźmy!

Nowy iPad Pro to ewolucja w dobrym kierunku?

Nowy iPad Pro zostanie przygotowany przez Apple w kilku rozmiarach. Niektóre z nich przekroczą 12,9″. Wszystko po to, by praca z urządzeniem przebiegała w jak najbardziej komfortowych warunkach. Sercem urządzenia ma być układ Apple M2. Producent zdaje sobie sprawę z tego, że z naszego iPad’a chcemy pracować jak najdłużej między ładowaniami, więc w przypadku iPad’a Pro doczekamy się poprawionej baterii. Moduł aparatów będzie natomiast najpewniej bardzo zbliżony do tego, który znamy z iPhone 13.

Czytaj też: A jednak! Apple zaskoczy w kwestii iPhone SE 2022!

Początkowo Apple chciało wykonać tylny panel tabletu ze szkła. Przy tak sporym urządzeniu istniało jednak ryzyko, że będzie on bardzo kruchy. Dlatego ze szkła ma być wykonane jedynie logo koncernu. W rezultacie moc podczas ładowania z pomocą MagSafe byłaby przekazywana właśnie przez nie. Sprzęt ma być wyposażony także w silniejsze magnesy, które zapobiegną przypadkowym odpięciom akcesoriów i obsłużą ładowanie z większą prędkością niż MagSafe dla iPhone.

To na razie wszystkie informacje, które znamy w kwestii iPad’a Pro kolejnej generacji. Jako, że jego premiera ma mieć miejsce w pierwszej połowie bieżącego roku, kolejne tygodnie powinny przynosić nam bardziej szczegółowe wieści na jego temat.