Samsung Galaxy S23 Ultra z niesamowitym aparatem!

Samsung Galaxy S23 Ultra to topowe urządzenie od koreańskiego koncernu, które swój debiut zaliczy już za kilka dni. Ów smartfon zaoferuje nam pewne usprawnienia względem poprzednika. Przede wszystkim zmiany powinniśmy odczuć w przypadku modułu fotograficznego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Fani fotografii mobilnej będą zadowoleni?

Bardzo ciekawe wieści udostępnił na Twitterze ceniony leakster Ice Universe. Owe informacje dotyczą modułów aparatów mających trafić na pokład najpotężniejszego smartfona Galaxy. Możemy spodziewać się, że możliwości fotograficzne urządzenia zostaną poważnie usprawnione na skutek zmian w specyfikacji. Co ciekawe – nie wszystkie obiektywy zostaną podmienione względem poprzednika.

Ice Universe donosi, że zupełnie nowy będzie główny obiektyw, którego rozdzielczość wyniesie 200 MP. Moduł ultraszerokokątny od Sony – 12MP IMX563 zostanie zmieniony na 12MP IMX564. Na froncie natomiast powitamy kamerkę do selfie o rozdzielczości 12MP (w przypadku poprzednika – 40 MP). Jedyne niezmienione elementy to teleobiektywy, które nie uległy poprawie w stosunku do Galaxy S22 Ultra.

Czytaj też: Apple Watch X w drodze?

Jestem ciekaw jak moduł fotograficzny nowego, topowego Galaxy sprawdzi się na co dzień. Mam nadzieję, że Samsung postara się o usprawnienia również od strony software’owej, które przełożą się na to, że Galaxy S23 Ultra będzie jednym z najlepszych fotosmartfonów na rynku.