Powstanie druga część Dirty Dancing!

Dirty Dancing to jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów w historii kina. Fani pokochali go za niesamowitą fabułę oraz fantastyczne kreacje aktorskie. Co prawda po latach powstał Dirty Dancing 2, jednak film ten jest bardziej prequelem serii, niż jakimkolwiek spadkobiercą głównej, najbardziej kasowej historii. Jak się jednak okazuje, wkrótce na ekrany kin trafi kolejna odsłona serii!

Pełnoprawny sequel Dirty Dancing w drodze!

Nie znamy jeszcze tytułu nadchodzącej produkcji, ale możemy być pewni, że to ona będzie pełnoprawnym Dirty Dancing 2. Co prawda na ekranie nie pojawi się już Patrick Swayze, ponieważ nie ma go z nami od kilku lat. W obsadzie znalazło się jednak miejsce dla Jennifer Grey. Oczywiście możemy się spodziewać, że oczekiwania fanów wobec kolejnej odsłony Dirty Dancing będą ogromne. Oto jak o filmie wypowiada się sam reżyser:

„Podczas gdy oryginalny „Dirty Dancing” zawsze był jednym z moich ulubionych filmów, nigdy nie wyobrażałem sobie, że wyreżyseruję jego sequel. Współpisząc go, zakochałem się w postaciach (nowych i starych), świecie Catskills z lat 90. i muzyce, która będzie się wahać od piosenek z oryginalnego filmu po hip-hop z lat 90. Nie mogę się doczekać, kiedy będę współpracować z Jennifer, aby przekazać tę piękną historię lata, romansu i tańca nowemu pokoleniu fanów. A długoletnim fanom obiecuję, że nie zrujnujemy waszego dzieciństwa. Podejdziemy do tego zadania z wyrafinowaniem, ambicją, a przede wszystkim z miłością.” – mówi reżyser Jonathan Levine.

Jest więc nadzieja na to, że zobaczymy naprawdę udany film. Fani serii czują niedosyt chociażby po bardzo chłodno przyjętym, wręcz nieudanym remake’u pierwszej części sprzed kilku lat. Czytając jednak słowa Jonathana Levine’a można uznać, że ta kwestia jest pod pewną kontrolą.

Czytaj też: Sequel Avatara wreszcie ze zwiastunem!

Już wkrótce powinniśmy poznać ogólny zarys fabuły nowego Dirty Dancing i zobaczyć jakiś wstępny zwiastun. Gdy tylko takowe informacje pojawią się w sieci – na pewno będziemy Was informować. Mam nadzieję, że twórcy nie będą nam kazali czekać na to zbyt długo.