Nowy Snapdragon dla flagowców zaskakuje?

Snapdragon 8 Gen 2 to zaprezentowany całkiem niedawno topowy układ zaprojektowany z myślą o flagowych smartfonach. Jego podrasowana wersja ma trafić na pokład smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy S23. Jak się okazuje, nowy produkt Qualcomma może pod wieloma względami zawstydzić procesory od Apple!

Qualcomm zaskoczył z nowym Snapdragonem?

Porównaniem możliwości procesorów Snapdragon 8 Gen 2 oraz Apple A16 Bionic zajął się portal Beebom. Kompleksowe testy syntetyczne wykazały, że produkt Qualcomma doskonale radzi sobie w rywalizacji z – pozornie – najmocniejszym na rynku układem od koncernu z Cupertino. Flagowy Snapdragon wykazał niesamowitą elastyczność podczas realizacji zadań wymagających sporego wysiłku układu graficznego.

Warto wspomnieć również, że procesor dedykowany smartfonom z Androidem radzi sobie lepiej przy przetwarzaniu skomplikowanych zadań dzięki wsparciu dla szybkiej pamięci LPDDR5X. Produkt Apple natomiast o wiele lepiej poradził sobie w przypadku zadań dedykowanych pojedynczemu i wielu rdzeniom. Takie testy są bardzo potrzebne – mogą wskazywać poszczególnym dostawcom rozwiązań w jakim kierunku powinni ulepszać swoje produkty.

Czytaj też: Samsung goni Apple? Seria Galaxy S23 z ważną funkcją!

Jestem ciekaw w jakim kierunku pójdzie rozwój procesorów Qualcomma, MediaTeka, HiSilicon i Apple w przyszłym roku. Na pewno dostawcy tych rozwiązań będą chcieli postawić na lepszy stosunek wydajności do energooszczędności. Może zaskoczą nas czymś jeszcze? Tego dowiemy się już wkrótce!