Nowa gra mobilna z uniwersum Władcy Pierścieni nadchodzi!

Atmosfera wokół uniwersum Władcy Pierścieni jest konsekwentnie podkręcana w związku z nadchodzącym wielkimi krokami serialem za którego produkcję odpowiada Amazon. Wszyscy fani mają wobec niego ogromne oczekiwania, które nieco ostudziły ostatnio pierwsze „poprawne politycznie” zwiastuny. Na kanwie powrotu zainteresowania światem wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, EA zamierza wydać nową grę mobilną, mogącą wzbudzić spore zainteresowanie.

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth w drodze!

Nadchodząca gra będzie nosiła tytuł The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth. Co ciekawe – nie będzie to gra rewolucyjna (jak na przykład nowy mobilny Warcraft od Blizzarda). EA postawi na sprawdzoną konwencję turowego RPG. Gracze będą więc toczyć między sobą walki wykonując naprzemienne działania za pośrednictwem uczestniczących w rozgrywce postaci.

Gra powstaje na licencji Tolkienowskiej prozy. Spotkamy więc w niej znanych i lubianych postaci biorących udział w wydarzeniach fabularnych takich trylogii kinowych, jak Władca Pierścieni czy Hobbit. Produkcja zostanie udostępniona za darmo zarówno w Sklepie Play, jak i w App Store. Producent zamierza natomiast zarabiać na mikrotransakcjach. Nie będą one obowiązkowe, ale w znaczący sposób ułatwią rozgrywkę.

Czytaj też: Warcraft Arclight Rumble – nadchodzi mobilny hit od Blizzarda?

Na tą chwilę o nadchodzącej produkcji wiemy jeszcze stosunkowo niewiele. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać aż producent udostępni jakieś szersze informacje z nią związane (jak na przykład zarys fabuły, zwiastun czy przewidywana data premiery). Mam nadzieję, że EA nie będzie nam kazało czekać na te wieści zbyt długo. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy Was informować, gdy tylko będzie coś wiadomo w tych kwestiach.