Nie tylko serial! Uniwersum Władcy Pierścieni nabiera rozpędu!

Zaledwie kilkanaście godzin temu emocjonowaliśmy się pierwszym, konkretnym zwiastunem serialowego Władcy Pierścieni od Amazona. Dziś natomiast do sieci trafiają kolejne bardzo ciekawe informacje związane z uniwersum wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena. Jak się okazuje, na ekrany trafi kolejna produkcja z nim związana!

Czas na anime w uniwersum Władcy Pierścieni!

Film anime osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni ukaże nam Rohirrimów w stanie wojny. Ów konflikt toczony będzie z Haradrimami, ponieważ opublikowana grafika koncepcyjna pokazuje nam, jak mumakil przebija się przez drewniane ściany Edoras, stolicy Rohanu. Po raz kolejny spotkają się więc frakcje, które walczyły ze sobą na Polach Pelennoru.

Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów  to produkcja, której realizacją zajmie się jednak nie Amazon, a Warner Bros. Głównym bohaterem anime będzie legendarny król Rohanu – Helm Hammerhand. Fabuła filmu rozgrywać się ma 250 lat przed wydarzeniami z trylogii Petera Jacksona. Na ekrany kin obraz powinien trafić nie wcześniej niż w kwietniu 2024 roku.

Czytaj też: Pierwszy trailer Władcy Pierścieni Amazona! Jest na co czekać?

Dobrze wspominam czasy, gdy Władca Pierścieni jak i Hobbit były najciekawszymi pozycjami do obejrzenia, jeśli chodzi o fantastykę. Od tego czasu jednak dużo się zmieniło. Mamy bowiem Grę o Tron, Wiedźmina a nadchodzą takie hity, jak wspomniany serial osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni produkowany przez Amazona, czy House of the Dragon od HBO. To będą ciekawe lata dla fanów fantastyki!