Najdroższy samochód w historii? Oto on!

Jaki jest najdroższy samochód na świecie? Wbrew pozorom nie będziemy dzisiaj mówić o prawdziwych dziełach sztuki na kołach od Bugatti, Koengisegga czy McLarena. Astronomiczne ceny bowiem osiągają także klasyki – szczególnie te, które są prawdziwymi białymi krukami w swojej kategorii. Takim unikatem jest właśnie Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe, który został sprzedany za rekordową kwotę!

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe to rekordzista!

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe to samochód, który powstał w dwóch egzemplarzach. Światło dzienne ujrzał w 1955 roku. Zaprojektowano go z myślą o wyścigach, jednak żadna z wyprodukowanych dwóch sztuk nie wzięła nigdy udziału w rywalizacji na torze. Jeden z egzemplarzy tego niekwestionowanego klasyka znajduje się obecnie w muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Drugi natomiast znalazł na początku maja nabywcę – za niebagatelną kwotę.

Biały kruk, który znalazł nowego nabywcę został wylicytowany za kosmiczne wręcz pieniądze – 135 milionów euro! Osoba, która wyłożyła na niego tak ogromne pieniądze pragnie pozostać anonimowa. Koncern ze Stuttgartu zamierza pozyskane środki przeznaczyć na nową inicjatywę – „Fundusz Mercedes-Benz”. Jej założenia przewidują inwestowanie w młodych ludzi działających na rzecz ochrony środowiska oraz ekologii. Trzeba przyznać, że to bardzo szczytny cel, ale i marketingowy strzał w dziesiątkę biorąc pod uwagę, że Mercedes stawia na elektromobilność.

Czytaj też: Hyundai stawia na elektromobilność? Ogromna fabryka w drodze!

Czy w najbliższym czasie rekord ustanowiony przez unikalnego Mercedesa zostanie pobity? Ciężko to w tej chwili przewidzieć. Jak jednak widać, miliarderzy są w stanie zapłacić niebotyczne pieniądze za unikalne samochody. Zapewne niejedna taka spektakularna transakcja jeszcze przed nami!