Jeff Bezos może wszystko? Zdemontują dla niego most!

Jeff Bezos, czyli założyciel Amazona to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Amerykanin chce po raz kolejny udowodnić, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Ze względu na konieczność zwodowania luksusowego superjachtu należącego do krezusa najprawdopodobniej dojdzie do tymczasowego rozebrania jednego z zabytkowych mostów Rotterdamu!

De Hef / fot. elm3r (Creative Commons)

Most Koningshavenbrug do tymczasowej rozbiórki!

De Hef lub Koningshavenbrug to wyłączony z eksploatacji stalowy, kolejowy most podnoszony nad basenem portowym Koningshaven w Rotterdamie. Został otwarty w 1877 roku jako most obrotowy, by następnie w latach 1925–1927 zostać przebudowanym na most podnoszony. Niemal sto lat później ten rozpoznawalny zabytek stał się przeszkodą dla nowej zabawki Jeffa Bezosa – jego ultraluksusowago jachtu, który ma wkrótce wypłynąć w morze.

Łódź jest tak potężna, że nie ma szans na to, by bezkolizyjnie przepłynąć pod historycznym mostem. Powodem jest to, że 40-metrowy prześwit konstrukcji nie jest wystarczająco wysoki, aby pomieścić trzy gigantyczne maszty jachtu. Za opracowanie kolosa odpowiada holenderskie przedsiębiorstwo Oceanco, które zajmuje się produkcją tego typu maszyn. Nowe dziecko Jeffa Bezosa liczy około 127 metrów długości i ma być największym jachtem żaglowym na świecie.

Czytaj też: Toyota i Casio G-Shock tworzą niesamowity zegarek!

Według Boat International Oceanco miało zwrócić się do władz Rotterdamu i poinformować o konieczności demontażu mostu. Zarówno koncern odpowiedzialny za wykonanie łodzi, jak i sam Bezos podobno zaoferowali sfinansowanie całej operacji. Sprzeciwiają się jej oczywiście mieszkańcy Rotterdamu i lokalni historycy. Przedsięwzięcie jednak będzie musiało dojść do skutku, by łódź mogła opuścić holenderskie miasto.