Handheld Logitecha – wiemy coraz więcej!

Logitech G Gaming Handheld to przenośna konsola, którą w niedalekiej przyszłości zamierza wypuścić na rynek producent cenionych akcesoriów dla graczy. O urządzeniu zrobiło się głośno już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz klaruje nam się jego obraz. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu już teraz? Czy spełni wymagania fanów mobilnej rozgrywki? Sprawdźmy!

Ktoś tu inspirował się Switchem!

Wygląd nowej konsolki wyciekł do sieci za sprawą znanego, twitterowego leakstera – Evana Blassa. Już na pierwszy rzut oka możemy dopatrzyć się podobieństw między urządzeniem Logitecha, a Switchem Lite od Nintendo. Pełna specyfikacja urządzenia Logitech G Gaming Handheld nie została jeszcze ujawniona. Pojawiają się jednak głosy, że producent postawi na procesor Qualcomma, 12 GB RAM i 128 GB wbudowanej pamięci. Dlaczego takie parametry w zupełności wystarczą? Już tłumaczę!

Konsola ma obsługiwać Sklep Play. Ponadto preinstalowane będą na niej aplikacje do grania w chmurze – Xbox Cloud Gaming, NVIDIA GeForce Now, Stadia oraz Steam Remote Play. Na screenach widzimy także ikony Chrome oraz YouTube. Oznacza to, że najpewniej będziemy mogli na urządzeniu instalować dowolne appki z google’owskiego sklepu. Możliwe, że obsługiwać je będziemy z poziomu ekranu dotykowego.

Czytaj też: Klasyczna Mafia do odebrania za darmo!

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery urządzenia. Być może jednak producent będzie chciał z nią wycyrkulować w gorący okres przedświątecznych zakupów – by podbić sobie wyniki sprzedaży. Gdy tylko pojawią się jakieś wieści w tej kwestii – będziemy informować!