Google pomoże wybrać ważne SMS-y!

Wiadomości SMS popadają w ostatnich latach nieco w zapomnienie ze względu na intensywny rozwój komunikatorów internetowych. Ciągle jednak korzystamy z takiej formy komunikacji, gdy musimy skontaktować się szybko, sprawnie a nawet gdy jesteśmy poza zasięgiem 4G czy 5G. Koncern z Mountain View zdaje sobie z tego sprawę i konsekwentnie wprowadza w aplikacji Wiadomości Google przydatne nowości dzięki którym korzystanie z SMS-ów jest wygodne.

Wiadomości Google z przydatną funkcją!

Tym razem amerykański gigant wdroży niewielką, ale dość ważną nowość. Aplikacja Wiadomości Google podpowie, które SMS-y powinniśmy uznać za najistotniejsze. Sam koncern z Mountain View nie zdradził jeszcze jak będzie wyglądało owo informowanie nas o tym, że dana wiadomość jest wg. Google ważna. Być może będzie to akcentowane w samym obszarze powiadomień Androida.

Z jednej strony zapowiada się nam bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie zapomnimy o odczytaniu istotnych wiadomości i odpisaniu na nie. Z drugiej strony natomiast – na pewno nowość wzbudzi wątpliwości u osób, które cenią bezpieczeństwo swoich danych i informacji przechowywanych na smartfonie. W końcu jakiś algorytm od Google będzie „grzebał” w naszych wiadomościach, nawet tych najbardziej poufnych, czyż nie?

Czytaj też: Google I/O 2022 – podsumowanie konferencji

Mam nadzieję, że Google rozwiąże tą kwestię w przejrzysty i niebudzący wątpliwości sposób. Amerykański gigant od dłuższego czasu pokazuje nam, że Wiadomości to jedna z jego najważniejszych usług. Ostatnimi czasy doczekaliśmy się m.in. wsparcia dla emoji z iMessage. Gdy pojawią się na horyzoncie jakieś nowe wieści z omawianą dziś funkcją – będziemy Was informować.