Donald Trump ponownie na Twitterze!

O zablokowaniu Donalda Trumpa na Twitterze było głośno kilka lat temu – gdy przegrał wybory prezydenckie i namawiał swoich zwolenników do szturmu na Biały Dom. Od tego czasu amerykański radykał nie mógł korzystać z popularnego serwisu społecznościowego. Teraz jedak sytuacja ulega zmianie – na skutek sondażu przeprowadzonego przez samego Elona Muska.

Elon Musk zapytał, „lud” zadecydował!

Właściciel i CEO Twittera, Elon Musk, już przed przejęciem serwisu zapowiadał, że chce go uczynić przestrzenią wymiany poglądów dla wszystkich użytkowników – niezależnie od ich ukierunkowania politycznego. Nie dziwi więc fakt, że przeprowadził sondaż, w którym pytał, czy przywrócić Donalda Trumpa na Twittera. Wzięło w nim udział 15 085 458 osób. Można więc powiedzieć, że głosowanie wzbudziło ogromne zainteresowanie.

Za przywróceniem byłego amerykańskiego prezydenta zagłosowało 51,8% ankietowanych, czyli 7 814 267 kont. Przeciwnych było 48,2% głosów, czyli 7 271 191 kont. Obecnie po zajrzeniu na Twittera możemy zauważyć, że konto Trumpa wróciło do serwisu. Pracownicy Muska zadziałali więc w tej kwestii niemal błyskawicznie. Donald Trump nie dodał jeszcze jednak – póki co – żadnych nowych tweetów.

Czytaj też: Nowe telewizory Samsung w świecie cloud gamingu!

Czy obecność Donalda Trumpa na Twitterze sprawi, że będzie to bardziej toksyczne miejsce? Trudno to w tej chwili ocenić. Na pewno będzie to okazja dla samego miliardera do prowadzenia swojej kampanii w sieci. Zapowiedział bowiem, że ma zamiar kandydować w kolejnych wyborach prezydenckich w USA.